O mně

Jmenuju se Michal, je mi 41 let, pocházím z Moravy, ale už dlouho žiju v Praze. Mám rád spoustu věcí, ale hlavně fajn lidi a přírodu. Baví mě hledat nové cesty (doslova i obrazně) a pak ty, co se mi zdály zajímavé, rád ukazuju jiným lidem – a nechávám na nich, zda je taky zaujmou, nebo si v nich něco najdou pro sebe.

V roce 2017 jsem dal jsem výpověď v práci (IT architekt), koupil jednosměrnou letenku do Porta v Portugalsku, o kterém jsem nevěděl víc, než že odtamtud pochází Portské a vyrazil na několikaměsíční cestu bez plánů jen s batohem na zádech. A v rámci ní jsem pak (stejně neplánovaně) nakonec došel do Santiaga de Compostela. Pokud se chceš o mé cestě dozvědět víc, podívej se na můj osobní cestovní blog. Po návratu jsem šel pracovat na volnou nohu, což lépe vyhovuje rozložení priorit v mém životě a svobodě, kterou potřebuju pro realizaci svých nápadů.

K uspořádání těchto putování mě inspirovala moje dlouholetá životní cesta – vždycky jsem měl rád toulání přírodou a porozumění světu a lidem. A protože jsem taky jako každý musel v životě přijít na spoustu věcí, tak je pro mě velká motivace vytvářet prostor pro ostatní, aby si mohli ty svoje malé osobní posuny taky udělat. K tomu se dobře hodí metoda zážitkové pedagogiky (zkušenostně-reflexní učení – více na stránkách Života trochu jinak nebo Prázdninové školy Lipnice). Na způsobu rozvoje prostřednictvím zážitku se mi líbí hlavně to, že správně uchopený nikoho nikam netlačí ani netahá, pouze vytváří prostor – pak je na každém, jak ho využije.

Věřím, že každý má svoji jedinečnou cestu, tedy věřím v pravý opak různých „jediných správných pravd“, které může člověk zažít na mnoha „seberozvojových“ kurzech, které často více či méně zavání ezoterikou nebo sektářstvím (čemu se pečlivě vyhýbám) a případně bohužel dnes často i velkou komercí. Moje putování jsou tedy vhodná zejména pro lidi, kteří jsou ochotní vložit vlastní energii do hledání svého vlastního štěstí v životě a nespoléhají na to, že jim někdo přinese „pravdy shůry“ – s těmi si můžeme být vzájemně velkou inspirací, protože zlaté pravidlo říká „kolik do toho vložíš, tolik taky dostaneš„. Protože se nehodlám touto aktivitou živit, dává mi to svobodu dělat jen akce, kterým opravdu věřím a jen tehdy, když si za nimi umím opravdu stát.

Působím také jako lektor ve sdružení Život trochu jinak a jsem (a asi taky navždy zůstanu) elév v Prázdninové škole Lipnice.

Projekt Putování krajinou je pro mě živý záměr, který hodlám neustále rozvíjet po mnoho budoucích let – kam až mě tato cesta dovede, to uvidím 🙂

Michal Martinásek
https://www.fb.com/putovanikrajinou
info@putovanikrajinou.cz


Přihlášení k odběru novinek

Pro odběr emailů s novinkami z www.putovanikrajinou.cz se můžete přihlásit ZDE.