Asonance pod širákem (10.-11.8.2019)

LAST MINUTE INFO: Zítra možná bude odpoledne pršet, pokud se tedy přidáte, vemte si pláštěnku. Zvažte tedy, zda s námi vyrazíte, já ale jdu 🙂 Pokud se přidáte až v Hudlicích, poznávací znamení je zelený nebo modrý šátek na hlavě.

Znáte kraj kolem Hudlic a Krušné hory? Je to krásná část Křivoklátska s moc hezkou přírodou a pozapomenutou velmi zajímavou historií spojenou se zakladateli Sokola, Josefem Jungmannem a začátky průmyslové revoluce v Česku… s historií, o které většina lidí dnes nic neví. A k tomu venkovní koncert keltsko-folkové skupiny Asonance, přespání pod širákem, ranní východ slunce na rozhledně a nedělní výlet… zkrátka letní dny v přírodě se vším všudy!

V sobotu 10.8. odpoledne vyrazíme na večerní koncert skupiny Asonance, který se koná v rámci poměrně bizarního hudebního minifestivalu Bludný kořen, který pořádá „TJ Sokol Hudlice“. Po skončení koncertu se zanoříme do křivoklátských lesů kolem Krušné hory, přespíme pod širákem a ráno přivítáme východ slunce na krásné dřevěné rozhledně Máminka. V neděli si pak projdeme kousek tohoto krásného kraje přes Vraní skálu zpět k Berounu s odpoledním návratem do Prahy.

Co s sebou?

  • spacák, karimatku a věci na přespání
  • 300 Kč na vstupné na Asonanci (jde o vstupné na koncert, ne poplatek pro Putování krajinou)
  • jídlo a pití na sobotní večer a neděli (snídaně a něco přes den…) každý sám dle své potřeby
  • doporučuju navíc alespoň dvoulitrovou petku na vodu, aby vám vystačila do rána a případně i další den – vodu nabereme večer po koncertu, než se zanoříme do lesa, tedy s touto dodatečnou zátěží daleko nepůjdeme
  • pláštěnku kdyby se zhoršilo počasí

Akce nebude náročná, tedy je vhodná i pro lidi, co nejsou zvyklí spát pod širákem a chtěli by si to zkusit. Putování se bude konat jen za dobrého počasí – tedy finální rozhodnutí o konání akce padne v pátek večer a zveřejním ho na stránkách a facebooku.

POZOR! Putování, která pořádám, nejsou jen o turistice. Každý výlet se zaměřuje na nějaké „seberozvojové“ téma – v tomto případě to bude téma „přítomnost„. Počítej tedy s tím, že v průběhu akce budu zařazovat drobné zážitkové aktivity, které mají zaměření tohoto putování podpořit. Může jít například o krátkou meditaci zaměřenou na přítomnost nebo jinou techniku z mindfullness a následné společné sdílení zkušeností z ní apod. Zároveň zdůrazňuju, že nejde o žádnou ezoteriku nebo duchovno – prostě jedeme na výlet. Jen je o tento rozměr rozšířen. Všechny aktivity jsou dobrovolné a pokud nebudeš chtít, nemusíš se jich zúčastnit – nicméně akce je vhodná zejména pro lidi, pro které mohou být tyto věci zajímavé. Pokud nevíš jistě, zda to pro Tebe je, tak si to přijď zkusit a uvidíš 😉

Trasa: dvoudenní pěší putování s přespáním pod širákem, v sobotu cca 5 km, neděli cca 13-15 km, náročnost: 3 (mírně náročnější akce)

Na tuto akci je potřeba se přihlásit, tedy konkrétní informace o místě srazu oznámím cca týden před akcí pouze zaregistrovaným.

Těším se na vás!

Michal