Jmenuju se Michal, je mi 44 let, pocházím z Moravy, ale už dlouho žiju v Praze. Pracuju jako IT architekt. Mám rád spoustu věcí, ale hlavně fajn lidi a přírodu. Baví mě hledat nové cesty (doslova i obrazně) a pak ty, co se mi zdály zajímavé, rád ukazuju jiným lidem – a nechávám na nich, zda je taky zaujmou, nebo si v nich něco najdou pro sebe.

Jako asi každý jsem si musel v životě vyzkoušet spoustu slepých uliček, které ke štěstí v životě nevedou a projít i nějakými krizemi, které mě hodně naučily. Takové zkušenosti jsou nepřenositelné a každý si musí projít svou vlastní osobní cestou. Nicméně jsem měl štěstí, že jsem narazil na metodu zážitkové pedagogiky (zážitkovky, zkušenostně-reflexního učení – více na stránkách Života trochu jinak nebo Prázdninové školy Lipnice), která umožňuje vytvářet prostor a podmínky pro usnadnění a urychlení procesu vlastního rozvoje. A je-li správně uchopená, tak nefunguje jako nějaké „knížecí rady shůry“ ani nepřináší nějaké „dogmatické pravdy“ – pouze vytváří prostor a je na každém, jak ho využije.

Ve spojení s tím, jak mám rád různé formy pobytu v přírodě, mě to nakonec inspirovalo k založení Putování krajinou. Víc informací o motivaci a náplni těchto akcích a mém etickém kodexu najdeš ZDE.

Působím také jako lektor ve sdružení Život trochu jinak a jsem (a asi taky navždy zůstanu) elév v Prázdninové škole Lipnice.

V roce 2017 jsem dal jsem výpověď v práci, koupil jednosměrnou letenku do Porta v Portugalsku, o kterém jsem nevěděl víc, než že odtamtud pochází Portské a vyrazil na několikaměsíční cestu bez plánů jen s batohem na zádech. A v rámci ní jsem pak (stejně neplánovaně) nakonec došel do Santiaga de Compostela. Pokud se chceš o mé cestě dozvědět víc, podívej se na můj osobní cestovní blog. Po návratu jsem šel pracovat na volnou nohu, což lépe vyhovuje rozložení priorit v mém životě a svobodě, kterou potřebuju pro realizaci svých nápadů.

Projekt Putování krajinou je pro mě živý záměr, který hodlám rozvíjet po mnoho budoucích let – kam až mě tato cesta dovede, to uvidím 🙂

Michal Martinásek
https://www.fb.com/putovanikrajinou
info@putovanikrajinou.cz

Můj osobní a pracovní web: http://michalmartinasek.cz