O.HŘE aneb plavba příběhem

Akce úspěšně proběhla – jaké to tam bylo? Pár fotek najdete ZDE


O.HŘE, to bude Voda… a taky, Vyprávění, Volnost, přátelstVí, zpíVání, plaVání, odVaha, doVolená, sVoboda, splouVání , Výzva, putoVání, poVídání, zážitkoVka, kánoe Vydra, atmosféra karloVarského filmoVého festiValu a spousta dalšího!

Kapitánův deník, 8.7.2019, 21:35

Včera jsme se vrátili z plavby po Ohři. A já se znovu nořím do vzpomínek na tento pozoruhodný týden, protože to, co se během něj stalo, si zaslouží zaznamenat.

Začalo to tak…

Chceš i Ty napsat pár stránek příběhu, který se teprve odehraje? Přidej se a pojeď s námi na Ohři!

O co jde?

Týdenní sjíždění řeky se zážitkovým tématem „Příběhy“. Příroda, řeka, pohoda, kytara, lodě, atmosféra karlovarského filmového festivalu… a spousta dalšího. Pojedeme na plastových kanoích „Vydra“ natěžko, tedy se všemi věcmi v barelech na lodích (bez doprovodného vozidla), bydlet budeme v kempech ve stanech a jíst budeme hlavně to, co si společně uvaříme. Pokud jsi na vodě ještě nebyl/a, nevadí, máme pár míst i pro úplné nováčky a bude prostor se všechno během jízdy naučit. Stejně tak vítáme i zkušené říční kormidelníky.

Téma – „příběhy“

Putování po řece stejně jako putování životem je příběh. Má začátek a konec, místa silná a chvíle, které bychom raději vynechali ale taky radost, štěstí, smích… a každý z nás je spisovatel a píšeme vlastní jedinečný příběh svého života. Jaký je ten Tvůj? A jak se Ti píše?

Stejně jako u jiných akcí Putování krajinou nejde v tomto případě pouze o běžnou turistiku – vydáme se na putování a půjde o seberozvojovou zážitkovku, tedy můžeš čekat různé hry, sdílení a jiné aktivity, které nám mají pomoci se k tomuto tématu dostat. Dále se budeme věnovat tématu přítomnosti, které podpoříme různými technikami z mindfullness (může jít například do meditaci zaměřenou na přítomnost apod.) Pozor – v žádném případě nejde o ezoteriku nebo duchovno! Pouze o jednoduché techniky, které nám mají pomoci vytvořit prostor, kde si každý z nás může pro sebe uvědomit to, co zrovna potřebuje. A v neposlední řadě taky prostě pojedeme spolu na výlet 🙂

Pokud nevíš, co je ta „zážitkovka“, podívej se třeba na stránky Života trochu jinak nebo Prázdninové školy Lipnice.

Protože je putování pořádáno ve spolupráci se sdružením Život trochu jinak, půjde také o integrační akci, tedy voda je otevřená i lidem se zrakovým postižením a nevidomým. Ovšem nejde o to, aby se „zdraví“ starali o „lidi s hendikepem“. Akce bude prostě uzpůsobena tak, aby se jí mohli všichni v pohodě zúčastnit, to je vše – máme už vyzkoušeno, že je to oboustranně obohacující.

Praktické informace

 • Termín: 29.6. – 7.7. 2019
 • Začátek: sobota 16:30 – Tršnice
 • Konec: neděle po poledni – Klášterec nad Ohří
 • Skupina: max. 16 dospělých (20-50 let)
 • Cena: 2900,- Kč
 • Příplatek, pokud trváš na soukromém stanu pouze pro 2 lidi: 600,- Kč
 • Kontakt: info@putovanikrajinou.cz

V ceně je zahrnuto:

 • půjčovné lodí a vodáckého vybavení
 • ubytování v kempech ve stanech ve vlastních spacácích/na karimatkách
 • společné snídaně od neděle do neděle
 • společné večeře od nedělního večera po sobotní večer (večeře první sobotu z vlastních zásob)
 • veškerý program

V ceně nejsou obědy, ty si každý platí sám (v místních hospodách a stáncích po řece).

Přihláška

Vzhledem k tomu, že počet míst je velmi omezený, akce je výběrová. Záleží hlavně na tom, co uvedeš jako svoji motivaci do přihlášky. Tedy pokud máš zájem, neváhej, vyplň nám obratem přihlášku a my Ti v nejbližší době dáme vědět, zda jsme Tě vybrali mezi účastníky akce.

Těšíme se na společné vodní putování. AHOJ!

Michal, Hanka, Peťa, Jirka a Draco…

PS: .. a jaké že to na takové vodě je? Můžeš se podívat na pár fotek z našeho loňského prodlouženého víkendu na Lužnici 😉